Bemutatkozás - Népegészség- és Járványtani Intézet

Tagintézet/munkacsoport teljes neve:

• Népegészség- és Járványtani Intézet
    • Debreceni Egyetem, Általános Orvostudományi Kar
  • Címe: 4028 Debrecen, Kassai út 26.
  • Vezetője: Dr. Sándor János intézetvezető egyetemi tanár
     elkh mtakivalo

A tagintézet tevékenységének szöveges jellemzése az alábbiak szerint:

A Népegészség- és Járványtani Intézet az orvostudomány prevencióval és népegészségüggyel kapcsolatos aspektusaival foglalkozik. Az egyetem több karán vesz részt ezeknek a diszciplínáknak a graduális és posztgraduális oktatásában. A megelőző orvostan területén a legeredményesebb hazai kutatóhely Magyarországon. Elsősorban a népegészségügyi genomika, az egészségfejlesztés, a közösségek egészségi állapotának monitorozása, a preventív szolgáltatások fejlesztése, a foglalkozási és környezeti hatások miatt kialakuló egészségkárosodások, a betegellátás hatékonyságát befolyásoló tényezők elemzése területen végez aktív kutatómunkát. Az intézet elhivatott abban, hogy a kutatási eredmények minél hatékonyabban épüljenek be a hazai népegészségügyi gyakorlatba, és a modern eszközök hazai alkalmazása révén elérhető egészségnyereséget Magyarországon is el lehessen érni.