Bemutatkozás - egészségpszichológia mesterszak

Tisztelt Látogató!

Köszöntjük az egészségpszichológia mesterképzési szak iránt érdeklődőket!

Az egészségpszichológia mesterszak először a 2008/2009-es tanévben került meghirdetésre a Magatartástudományi Intézet által. Az országosan egyedülálló, jelenleg csak a Debreceni Egyetem által indított mesterszak a hagyományos bölcsészettudományi beágyazottság mellett korszerű egészségtudományi alapozást is nyújt hallgatóinak.

Az egészségpszichológia a pszichológiai és egészségtudományi ismereteknek olyan szintézise, mely az életmódtényezők jelentőségét vizsgálja az egészségi állapot vonatkozásában egyéni és közösségi szinten, s elemzi azok szerepét az egészség megőrzése, fejlesztése, a betegségek megelőzése és gyógyítása szempontjából, valamint a rehabilitáció területén. Szemléletében és módszertanában egészségközpontú megközelítésmódot érvényesít a testi betegségek és a hozzájuk kapcsolódó mentális problémák megelőzése és kezelése szintjén.

Hallgatóinknak sikerekben gazdag és élménydús tanulmányokat kívánunk!

dr. Kósa Karolina egyetemi tanár, szakfelelős
Magatartástudományi Intézet