Tanévzáró a stadionban
Idén rendhagyó módon, nem kari, hanem intézményi szintű ünnepségen és a Nagyerdei Stadionban zárja a tanévet a Debreceni Egyetem. A 14 kar végzősei július első két szombatján, 4-én és 11-én búcsúzhatnak el a diákévektől.
Jövőbemutató kutatások
A Debreceni Egyetemen működő MI-Tudásközpont mesterséges intelligenciára épülő kutatásairól számoltak be a szakemberek az intézmény és a Microsoft keddi közös tájékoztatóján. Az egyetemen a klinikai kutatástól a természettudományi vizsgálatokig számos területen alkalmazzák a korszerű megoldásokat.
Díjazott tudományos publikációk
Több mint negyven beérkezett pályamű közül választották ki a Debreceni Egyetem Publikációs Díjának győzteseit. A díjazottak a novemberi doktoravató ünnepségen veheti át tudományos munkájáért járó elismerését.
Innovációval a járvány ellen
A koronavírus-járvánnyal szembeni védekezéssel kapcsolatos kutatások és fejlesztések aktuális helyzetéről tartott online tudományos konferenciát az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A tanácskozáson Szilvássy Zoltán rektor ismertette a Debreceni Egyetemen folyó fejlesztéseket.
Megszépült a szoborpark
Újra régi pompájában látható a Debreceni Egyetem klinikatelepén lévő szoborpark. A műalkotásokat a közelmúltban újítottak fel az Általános Orvostudományi Kar és a Klinikai Központ összefogásának köszönhetően.
Összefogásból jeles
Rendkívüli együttműködéseket és összetartást hozott a járvány elleni védekezés a Debreceni Egyetemen. Az intézmény saját Veszélyhelyzeti Alapja mellett több vállalkozás, gazdasági szervezet és magánszemélyek tartották fontosnak, hogy a vírusvédekezést anyagilag és speciális eszközökkel támogassák.
THE-rangsor: a top 50-ben a DE
Az Egészség és jóllét kategóriában elért 44. helyezéssel a legjobb hazai felsőoktatási intézmény lett, és másik három területen is a világ legjobbjai között végzett a Debreceni Egyetem a Times Higher Education legújabb, az egyetemek társadalmi és gazdasági hatását elemző Impact Ranking listáján.
Járványok régen és ma
A vírusok és a járványok mindig próbára tették az emberiséget és a tudományt. A betegségek történetében azonban előbukkan egy visszatérő jelenség: az emberi magatartás.
Minimális kapcsolat és tisztaság
A daganatos betegek a daganat, vagy a daganatellenes kezelések révén legyengült immunrendszerük miatt fokozottan ki vannak téve a fertőzés veszélyének, így a koronavírusnak is. Számukra fogalmazott meg hasznos tanácsokat a Debreceni Egyetem Onkológiai Klinikájának vezetője.
Tudománnyal a koronavírus ellen
A DE rektora is részt vett azon a videokonferencián, amelyen a miniszterelnök a koronavírus-kutatócsoportok munkájáról tájékozódott. Szilvássy Zoltán az ipari parterekkel közös gyógyszerhatóanyag fejlesztést és a nemzeti oltóanyaggyárral kapcsolatos elképzeléseket ismertette.