Belekóstoltak a kutatói életbe
Rekordszámú résztvevője volt a Sántha Kálmán Szakkollégium jubileumi tudományos táborának. A középiskolás diákok az augusztus 31-i zárónapon tutoraik előtt számoltak be a Debreceni Egyetem kutatólaborjaiban szerzett tapasztalataikról.
27 aug
A mikrosebészet nagyjai találkoztak
A Debreceni Egyetemen zajló, nemzetközi szinten is egyedülálló színvonalú mikrosebészeti oktatásról is szó volt az ISEM Nemzetközi Kísérletes Mikrosebészeti Társaság 14. kongresszusán, amelyet augusztus 23-25. között tartottak a Kölcsey Központban.
24 aug
A gyógyszerfejlesztés kulcsállomása
A Debreceni Egyetemen huszonöt éve végeznek klinikai gyógyszervizsgálatokat, az öt évvel ezelőtt létrejött Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ pedig új szintre emelte a bevezetés előtt álló, legmodernebb terápiák tanulmányozását.
22 aug
Nigériai vendégek az egyetemen
A Debreceni Egyetem szakembereinek bevonásával jöhet létre egy új onkológiai központ Nigériában. Az afrikai ország egészségügyi delegációja kedden tárgyalt az együttműködési lehetőségekről az Egyetem téren.
21 aug
Középiskolások a laborban
A Debreceni Egyetemen zajló legújabb élettudományi kutatásokba kapcsolódhatnak be azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek. A fiatalok egyebek mellett vért analizálhatnak, és a DNS-izolálást is kipróbálhatják.
15 aug
Frontok indíthatják be a szülést
A hideg- és a melegfront is segítheti a szülés beindulását, önmagában a kánikula miatt viszont nem születik több baba. A várandósoknak ugyanakkor plusz megterhelést jelent az extrém meleg, figyelmeztet a Debreceni Egyetem szakembere.
10 aug
Egymilliárd forint felfedező kutatásokra
A Debreceni Egyetem 34 tudósa nyert összesen több mint egymilliárd forint támogatást felfedező kutatásokra a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal idei pályázatain. Az NKFIH csütörtökön tette közzé a nyertesek névsorát.
07 aug
Ketyeg a porcsejtek biológiai órája
Újszerű porcsejtkutatás indul a Debreceni Egyetemen. Az úgynevezett „óragének” szerepét vizsgálják a porcszövet kialakulásának szabályozásában. A porcsejtekben lévő biológia óra működésére irányuló program elnyerte az MTA Prémium posztdoktori kutatói támogatását.
27 júl
Új terápiás lehetőség ekcémában
Az atópiás ekcéma új terápiás lehetőségeit keresik a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Allergológiai Tanszékén. A gyakori bőrbetegség kezelésében hatásos lehet a szénanáthára kifejlesztett immunterápia – derült ki az egyik kutatásból.
18 júl
Egyedülálló embriológiai kutatás
Hogyan hat az ultrahangvizsgálat a fejlődő idegrendszerre? - erre a kérdésre keresik a választ a Debreceni Egyetem tudósai egy világszinten egyedülálló embriológiai kutatásban. Eredményeik akár egyes neurodegeneratív betegségek terápiájához is hozzájárulhatnak.