Egyedülálló mikro CT az egyetemen
A fogászati implantátumok körüli csontszövetek szerkezetét vizsgálják majd azzal a különleges mikro CT-vel, amelyet szerdán mutattak be a Debreceni Egyetemen. Az országban egyedüliként Debrecenben megtalálható készülék akár 350 nanométeres képfelbontásra is képes.
Egy évszázad történetei
Egyedülálló előadás-sorozattal idézik fel a Debreceni Egyetem orvosi intézeteinek múltját október 17-től a Kenézy Villában. A centenáriumi visszatekintéseket a százéves orvoskar neves professzorai és szaktekintélyei tartják.
Orvosok a zenében
Ingyenes koncerttel folytatódik pénteken a százéves debreceni orvosképzés jubileumi eseménysorozata. Az „Orvosok a zenében” című hangversenyen a Debreceni Egyetem muzsikáló orvosai és hallgatói kórusa is fellép a Zeneművészeti Kar Liszt termében.
Siker a Szenior Egyetem
Telt házzal indult a Debreceni Egyetemen a Szenior Egyetem őszi kurzusa pénteken. A nyitóelőadást „Új gyógyászati eljárások a debreceni klinikákon a 3. évezredben” címmel Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnök tartotta az intézmény Élettudományi Központjában.
Jönnek a Medikus Napok!
Sport- és közösségépítő élmények, pályaválasztási tanácsadás és koncertek is várják az orvostanhallgatókat a hétfőn kezdődő Centenáriumi Medikus Napokon. A négynapos eseményt idén az orvosképzés százéves jubileuma jegyében tartják a Debreceni Egyetemen.
Egy nap a szívünk védelmében
Ingyenes szűrések, kardiológia tanácsadás, újraélesztési verseny és koncertek is lesznek a Szívünk Napja kampány debreceni eseményén szombaton a Fórumban, ahol a Debreceni Egyetem orvosaival és egészségügyi szakdolgozóival is találkozhatnak az érdeklődők.
Az orvosképzés Debrecen szimbóluma
Gálaesttel vette kezdetét a debreceni orvosképzés centenáriumi eseménysorozata. Száz év alatt 14 ezren szereztek orvosi diplomát a Debreceni Egyetemen és jogelőd intézményeiben. Az ünnepségen emlékéremmel tüntették ki az egyetem öt emblematikus orvosprofesszorát.
Hatvanéves a nukleáris medicina
A Debreceni Egyetemen hatvan éve foglalkoznak radioaktív készítményekkel történő orvoslással, a nukleáris medicinával. Az évfordulóról tudományos tanácskozáson emlékeztek meg szeptember 24-én a Kenézy Villában.
Százéves az orvosképzés
Többhetes programsorozattal ünnepli a debreceni orvosképzés 100. évfordulóját a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. A centenárium jegyében gálaestet, medikus hetet, tudományos előadásokat és könyvbemutatót is tartanak.
Megelőzhető a fiatalkori infarktus
Már gyermekkorban szívinfarktust okozhat a veleszületett magas koleszterinszint, de a korai felismerés életmentő lehet. Az örökletes betegség gyógyításában élen jár a Debreceni Egyetem. Szeptember 19-24. között rendezik a Familiáris Hiperkoleszterinémia Hetét.