Új biotechnológiai eredmények
A génterápiát megalapozó kutatásoktól a mezőgazdaságig öt különböző területen végeztek biotechnológiai kutatásokat a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói. Az ipar számára is hasznosítható eredményeket csütörtökön tudományos szimpóziumon mutatták be.
Előrelépés a szív- és érkutatásban
A Debreceni Egyetemen zajló szív- és az érrendszeri kutatásokról tartottak tudományos találkozót csütörtökön az intézményben. A több mint száz kutató részvételével zajló egyedülálló program eredményei nemzetközi viszonylatban is jelentősek.
Minőségi ugrás az orvosképzésben
Egy országos program részeként 800 millió forint pályázati forrásból fejlesztik a szimulációs oktatást a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán. Az eszközpark tüneteket produkáló, élethű betegszimulátorokkal és egy 3D-s anatómiai táblával is gazdagodott.
Új korszak a biomechanikában
Világszínvonalú technikai fejlesztések valósultak meg a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában. A high-tech eszközöket, köztük a fém csontpótlások készítésére alkalmas 3D nyomtatót az idén 25 éves labor ünnepi szimpóziumán avatták fel.
A női klinika nagyjai
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika idén 70 éves, emblematikus orvosprofesszorait köszöntötték, és Árvay Sándor emlékéremmel tüntették ki pénteken a női klinikán tartott tudományos ülésen.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Beteg gyermekeken segít az új műszer
Speciális izomstimulátorral bővült kedden a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának eszközparkja egy nyíregyházi nyelviskola jóvoltából. A készülék a súlyos végbélfejlődési rendellenességben szenvedő gyermekek rekonstrukciós műtéteit teszi eredményesebbé.
Az egészségügy kiválóságai
A Debreceni Egyetem öt munkatársa kapott rangos állami kitüntetést csütörtökön, Budapesten. Az egészségügyben végzett magas színvonalú szakmai munkájukért a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház és az Általános Orvostudományi Kar szakembereit díjazták.
Az életmentés tanulható!
Általános iskolás gyerekeknek tartottak interaktív újraélesztési bemutatót szerdán a Debreceni Egyetemen. A nyolcadik osztályos diákok az életmentő módszereket az Általános Orvostudományi Kar Sürgősségi Orvostani Tanszékének szakembereitől sajátították el.
Mesés nemzetközi sokszínűség
Hagyományos népviseleteiket és nemzeti táncaikat is bemutatták a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói a számukra szervezett különleges gálaesten, amelyet a debreceni orvosképzés centenáriumi ünnepségsorozatának részeként tartottak október 26-án a HALL-ban.