Intenzív ellátást segítő adomány
A biztonságos és pontos gyógyszeradagolást segítő perfúziós pumpákat adományozott a Debreceni Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikájának a HBZ Kft. A készülékeket csütörtökön adták át a Klinikai Központban.
Új bioanalitikai műszerek
A fehérjetudományokat és a fehérjeanalitikát szolgáló berendezésekkel bővült a Debreceni Egyetem bioanalitikai műszerparkja. A korszerű eszközök a fehérjeszintű gyógyszerjelöltek molekuláris és sejtszintű vizsgálatát teszik lehetővé.
Világhírű rákkutatóé a Debrecen-díj
A daganatkutatásban áttörést elérő Sir David Philip Lane kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést, amelyet csütörtökön adták át a Debreceni Egyetemen. A brit tudós felfedezése többek közt a leukémia gyógyításában jelent előrelépést.
Ájurvéda módszerek a sebészeten
Különleges ájurvéda terápiákat mutatott be egy indiai sebész a Debreceni Egyetem Sebészeti Klinikáján. Az eljárások a Crohn- és cukorbetegek sebeinek gyorsabb gyógyulását segíthetik.
Adomány a korszerű gyermekellátásért
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika intenzív és koraszülött intenzív osztályának eszközparkját fejlesztik a Tranzit-Ker Zrt. idei kétmillió forintos adományából. A vállalat 2011 óta minden évben hozzájárul a betegellátás körülményeinek javításához.
Ajándéközön a DEKOM Mikulásától
Terápiás kutyák kíséretében toppant be a Gyermekgyógyászati Klinikán gyógyuló gyerekekhez december 5-én, szerdán a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportjának (DEKOM) Télapója. A csokiosztásban az Általános Orvostudományi Kar diákjai és önkéntesek segítettek.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Betegbarát lett a KK új weboldala
Egyedi fejlesztésű alkalmazások és modern látványvilág jellemzi a Debreceni Egyetem Klinikai Központ új weboldalát, amely hétfőn debütált a felhasználók előtt. A betegek tájékoztatását segítő felületen szakrendelés-, betegségkereső és e-térkép is van.
A tudomány jövője – a jövő tudósai (videóval)
A Magyar Tudomány Ünnepe keretében rendezte doktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 74 frissen avatott doktor vehette át tudományos fokozatát igazoló oklevelét.
A humángenetika aktualitásai
Génsebészeti módszerek, bioinformatika, szabad nukleinsavaknak diagnosztikai alkalmazhatósága – a humángenetika legaktuálisabb témáiról tartottak nemzetközi konferenciát pénteken a Debreceni Egyetem idén 20 éves Humángenetikai Tanszékének szervezésében.