Tovább fejlődik a sebészeti műtéttan
Tudományos ülésen értékelték a Debreceni Egyetem Sebészeti Műtéttani Tanszékének elmúlt öt évben végzett munkáját. A hétfői találkozón a szakterület legújabb eredményeit és a tervezett infrastrukturális fejlesztéseket is ismertették.
Mentési gyakorlaton a medikusok
Földrengés sérültjeit mentették, sátorkórházat építettek és zöld-határon érkező menekülteket láttak el a Debreceni Egyetem orvostanhallgatói a hétvégén. A szimulációs gyakorlatot a Debreceni Egyetem Különleges Orvos és Mentőcsoportja szervezte.
A pszichiátria kihívásai
Fejlődő pszichoterápiás ellátás, bővülő szakambulanciák - ezek a legjelentősebb újdonságok a Debreceni Egyetem Pszichiátriai Klinikáján. Az elmúlt három év gyógyító, oktató és tudományos munkáját szerdán tudományos ülésen értékelték a Kenézy Villában.
Áttörés a mellrákkutatásban
Az emlődaganat kialakulásához vezető, eddig ismeretlen folyamatot fedeztek fel a Debreceni Egyetem kutatói. Az egyedülálló tudományos eredmény alkalmazásával újfajta, akár otthon is elvégezhető daganatdiagnosztikai eljárás fejleszthető ki.
Orvosmuzsikusok Debrecenben
A Debreceni Egyetem orvosai, illetve orvostanhallgatói is fellépnek a Magyarországi Orvosmuzsikusok Egyesületének idei találkozóján. Április 27-én, pénteken a Nagytemplomban, 28-án és 29-én pedig a Zeneművészeti Kar Liszt termében adnak koncertet.
Tradíció és fejlődés a női klinikán
A Szülészeti és Nőgyógyászati Intézet elmúlt ötéves tevékenységéről, az oktatás, kutatás és betegellátás terén elért eredményeiről számoltak be kedden a DAB Székházban tartott tudományos ülésen.
Az élesztőgombák titkait kutatják
A kereskedelmi forgalomban is kapható élesztőgombák, illetve klinikai „rokonaik” élettani, genetikai tulajdonságait, kórokozó képességét vizsgálták a Debreceni Egyetem Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszékének kutatói.
Egyedülálló rehabilitációs programok
Az Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Klinika tevékenységéről, eredményeiről és a jövőbeli tervekről számoltak be szerdán a Kenézy Villában tartott tudományos ülésen. A tanácskozáson jelentették be, hogy újabb 5 évig Jenei Zoltán vezeti az intézményt.
Szűréssel a rák ellen
Mintegy 2000 nő hal meg emlőrákban évente Magyarországon, pedig a korai stádiumban felfedezett betegség szinte 100 százalékban gyógyítható. Április 10-én, a nemzeti rákellenes napon a szűrés fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Fejlődő sürgősségi ellátás
Gyorsabb és magasabb színvonalú sürgősségi ellátást remélnek a Debreceni Egyetem Sürgősségi Klinikájától, a jövőben pedig egykapus, egységes sürgősségi ellátást szeretnének megvalósítani - jelentették be pénteken a IV. Sürgősségi Orvostani Fórumon.