Kitüntetett egészségügyi szakemberek
Pro Sanitate díjat vehetett át Papp Mária, a Debreceni Egyetem Gasztroenterológiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a Klinikai Központ alelnöke és Tóth Tibor, a DE KK Járóbeteg Szakellátási Központjának vezetője kedden, Budapesten. A díjjal kiemelkedő szakmai tevékenységüket ismerték el.
Jubileum az Orvosi Vegytani Intézetben
Alapításának 100. évfordulója alkalmából ünnepi ülést tartott hétfőn a Debreceni Egyetem ÁOK Orvosi Vegytani Intézete (OVI). A rendezvényen jelenlegi és egykori munkatársak, valamint az intézmény együttműködő partnerei idézték fel az elmúlt évtizedek legfontosabb történéseit.
Díjazott egyetemi szakemberek
A Debreceni Egyetem több oktatója, kutatója is kitüntetést vehetett át az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából. A miniszteri-, illetve az önkormányzati díjakkal a kiemelkedő szakmai tevékenységet ismerték el.
Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.
Tisztelet a jubilánsoknak
65, 60 illetve 50 éve végzett egykori hallgatóit köszöntötte a hétvégén a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az Aulában megrendezett vasárnapi ünnepségeken több mint 60-an vették át jubileumi diplomájukat.
Furka István (1935-2021)
Életének 87. évében, 2021. október 12-én elhunyt Furka István professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar professor emeritusa, a Sebészeti Intézet Sebészeti Műtéttani Tanszék egykori vezetője.
100 éves az Anatómiai Intézet
A kutatásban, az oktatásban és az utánpótlásnevelésben is sikeres a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete – hangzott el az alapítás 100. évfordulója alkalmából rendezett csütörtöki ünnepi ülésen. A résztvevők az intézet történetének legfőbb eseményeit elevenítették fel.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Inkontinencia app: segítség a nőknek
Egyedülálló mobiltelefonos alkalmazás készült a Debreceni Egyetem KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának közreműködésével. Az INCOXIL nevű applikáció segíti az inkontinenciával, vizelettartási zavarokkal küzdőknél a minél pontosabb diagnózis felállítását és a terápia kiválasztását.
Az uroonkológia újdonságai
Az urológiai daganatos betegségek diagnosztikájáról, kezeléséről és a legújabb műtéti eljárásokról tanácskoznak a szakemberek csütörtöktől Debrecenben. A Magyar Urológus Társaság XXVI. kongresszusán a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának több orvosa is beszámol szakmai tapasztalatairól.