29 júl
Új korszak az ügyeleti ellátásban
Augusztus elsejétől az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) felügyelete mellett, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában biztosítják az alapellátási ügyeletet. Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke mérföldkőnek nevezte az új rendszer bevezetését.
21 júl
Egységes onkoradiológiai ellátás
Magyarországon az elmúlt években Európában egyedülálló onkológiai hálózat alakult ki - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden a Debreceni Egyetemen (DE), amikor átadták az onkoradiológiai klinika új épületét.
19 júl
Klinikai Központ a Campuson
Minden eddiginél több egységgel vesz részt az idei Campus Fesztiválon a Debreceni Egyetem Klinikai Központja. Nekik is köszönhetően az Egyetem Tér fesztiválhelyszínen számos érdekes, látványos, valamint hasznos ismeretet nyújtó program vár a közönségre.
08 júl
Sikeres lengyel együttműködés
Krzysztof Morawski végzett cochleáris implantátum műtéteket a Debreceni Egyetem KK Fül-Orr-Gégészeti Klinikáján, az elmúlt napokban. A lengyel professzor több éve segíti a debreceni szakemberek munkáját. Tevékenységét Szilvássy Zoltán rektor most az egyetem legrangosabb kitüntetésével ismerte el.
07 júl
Változás a sürgősségi ellátásban
Szerdától megszűnik az elkülönített légúti sürgősségi ellátás a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A Kenézy Gyula Campuson és a Nagyerdei Campuson is teljeskörű betegellátást végeznek, a területi elv szerint. A változtatást a koronavírusos betegek számának csökkenése tette lehetővé.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
06 júl
Új vezetők az orvoskaron
Vezetői megbízásokat és kinevezéseket adott át az Általános Orvostudományi Kar dékánja hétfőn. Mátyus László kiemelte, hogy az új intézetigazgatóknak, tanszékvezetőknek egy átalakuló egészségügyi és a felsőoktatási rendszerben kell helyt állniuk, de bízik abban, hogy sikeres időszak előtt állnak.
06 júl
Első helyezettekből aranyérmesek
Az Országos Tudományos Diákköri (OTDK) megmérettetés első helyezéséért, valamint kimagasló tanulmányi és szakmai teljesítményük elismeréseként Pro Sciencia Aranyéremben részesült a Debreceni Egyetem négy hallgatója.
05 júl
Négy kar végzősei búcsúztak
Idei második tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem. Szombaton az Általános Orvostudományi-, a Bölcsészettudományi-, a Természettudományi és Technológiai-, illetve a Zeneművészeti Kar végzőseit búcsúztatták a Nagyerdei Stadionban. Az idei utolsó tanévzárót július 10-én rendezik.
01 júl
Elnöki elismerés Semmelweis-napon
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ 30 dolgozója kapta meg az Elnöki Elismerő Oklevelet és Jutalomdíjat kiemelkedő szakmai tevékenységéért. A kitüntetést Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke a szerdai Semmelweis-napi ünnepségen, az egyetem Főépületének Aulájában adta át.