Önkéntes segítség az egyetemtől
A koronavírus-járvány kezdete óta a Debreceni Egyetem csaknem 1350 hallgatója vett részt valamilyen formában a járvány elleni védekezésben. Az önkéntes fiatalok a szűrésben, oltásban, ápolási és adminisztrációs feladatokban is folyamatosan segítik az egészségügyi dolgozók munkáját.
Elnöki interjú a DTV-ben
Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöke a Debrecen Televízió Közügy című műsorának vendége volt. A professzor a COVID elleni védekezésről, az oltási tevékenységről és a poszt-COVID ellátásról is beszélt a csütörtöki adásban.
ÉTK szeminárium - Prof. Roska Botond ( University of Basel, Switzerland)
2021. április 28-án, szerdán 12:00-13:00 között Prof. Roska Botond (University of Basel, Switzerland) az ÉTK szeminárium keretében előadást tart
Online DROP8
Ismét megrendezik a Debreceni Reumatológiai Oktatási Programot (DROP8), a koronavírus-járvány miatt azonban csak online. A szakmai fórumon a reumatológiai-immunológiai betegségekkel kapcsolatos legújabb kutatásokat, kezelési lehetőségeket vitatják meg a szakemberek.
Szenátus: személyi döntések
Az oktatási rektorhelyettesi, valamint az egyetem több köznevelési intézményének magasabb vezetői állására kiírt pályázatról szavazott április 20-ai ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa.
A Debreceni Egyetemen mindenkiről gondoskodnak
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában nem csak az intézeti kezelést igénylő betegeket látják el kiváló színvonalon. A szakemberek a szűréstől, a minták elemzésén át, a megelőző védőoltások beadásáig minden területen kiemelkedő munkát végeznek a koronavírus elleni küzdelemben.
Sikerek az orvostudományi OTDK-n
Eredményesen szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában. A diákok 13 első-, 13 második-, illetve 27 különdíjat nyertek az április 6-9. között online megrendezett versenyen.
23 már
A NeurotechEU kérdései
Az idegtudományok előtt álló problémák megoldásához keres partnereket a NeurotechEU projekt. Az új ipari megoldások és technológiák kifejlesztésében érdekelt kutatók és cégek kérdőív kitöltésével vehetik fel a kapcsolatot a projekt munkatársaival.
17 már
Online Kardiológiai Napok
A COVID és a kardiológia, illetve a cukorbetegség és a szívbetegségek kapcsolata volt az idei Debreceni Kardiológiai Napok fő témája. A Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével március 11. és 13. között megrendezett online konferencián a szakma legfontosabb aktualitásairól tanácskoztak.
17 már
Kitüntetések az egyetem dolgozóinak
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése idén is több mint száz munkatársát részesítette kitüntetésben. A most odaítélt Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Okleveleket a járványhelyzet miatt később adják át.