Debrecen Award for Molecular Medicine, „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” Emlékérem és Jutalomdíj
A „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” díjat a Debreceni Egyetem 2003-ban alapította a molekuláris orvostudomány területén. A díj évenkénti adományozásával a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara az orvostudományi kutatások fejlődéséhez kiemelkedően hozzájáruló kutatókat kívánja elismerni. A díjat minden ősszel olyan nemzetközileg elismert kutató, vagy kutatócsoport kapja, akinek a munkája lényeges előrehaladást eredményezett a molekuláris orvostudomány területén. A díj összege 10.000 Euro. A jelölést az ÁOK Dékán által felkért 12 főből álló csoport végzi. A díjjal a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara az innovatív orvosbiológiai kutatásokat és nemzetközileg kiemelkedő teljesítményeket kívánja elismerni. Az a kutató kaphatja a díjat, akinek a munkája jelentősen hozzájárult a molekuláris orvostudomány fejlődéséhez, az eredmények pedig hasznosíthatóak a korszerű betegellátásban. A díj elnyerőjének tevékenysége magában foglalja az alapkutatásokat és az új eredményekhez vezető klinikai kutatásokat, melyek jelentősen javítják a betegellátást. A díjazottak olyan kutató lehet, akinek teljesítménye és eredményei a nemzetközi kutatások élvonalába tartozik. A díjazott tetszés szerint használhatja a jutalmat, bár a jelölőbizottság reményei szerint legalább a díj egy részét a szakterülete további fejlesztésére fordítja. A díj átadására ünnepélyes keretek között, az adományozott díszelőadásával egybekötve minden év novemberében vagy decemberében Debrecenben kerül sor.
A Debreceni Egyetem orvosai, illetve orvostanhallgatói is fellépnek a Magyarországi Orvosmuzsikusok Egyesületének idei találkozóján. Április 27-én, pénteken a Nagytemplomban, 28-án és 29-én pedig a Zeneművészeti Kar Liszt termében adnak koncertet.
A játékok motiváló erejéről, a digitális családról, valamint a migráció társas kapcsolatokra gyakorolt hatásáról is szó volt a II. Nyíregyházi Ifjúságkonferencián, melyet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartottak április 19-én.
A Szülészeti és Nőgyógyászati Intézet elmúlt ötéves tevékenységéről, az oktatás, kutatás és betegellátás terén elért eredményeiről számoltak be kedden a DAB Székházban tartott tudományos ülésen.
„Hogyan érzékeljük a színeket? A szürke 500 árnyalata és ami mögötte van” címmel Csernoch László egyetemi tanár, az Élettani Intézet igazgatója, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese tart előadást.
A Pszichiátriai Tanszék elmúlt három évben végzett gyógyító, oktató, tudományos munkáját értékeli és a szakterület legújabb eredményeit ismerteti tudományos ülés keretében a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Pszichiátriai Tanszéke.
Hat szekcióban 7 intézmény 7 országból érkező 80 hallgatója vesz részt az InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferencián, amelyet 3. alkalommal rendez meg a Debreceni Egyetem fiatal kutatók számára.