Amerikai professzoré a Debrecen-díj
A Parkinson-kór és a stroke kezelésében jelent előrelépést Valina L. Dawson felfedezése, akinek munkásságát „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetéssel ismerte el a Debreceni Egyetem november 26-án. Az ideggyógyász professzor az első nő, aki megkapta a rangos díjat.
Igazságok, tévhitek a génterápiában
„A génterápiákról gólyáknak – avagy mit érdemes tudni a világ legdrágább gyógyszereiről” címmel Szöőr Árpád, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet tanársegédje tart előadást a Science Caféban.
Fiatal kutatók fóruma
A Debreceni Egyetem tíz ifjú kutatója mutatta be alap- és klinikai kutatási eredményeit a Belgyógyászati Intézet tudományos fórumán november 22-én a DAB Székházban. A szakemberek egyebek mellett hematológiai, anyagcsere- és érbetegségekhez kapcsolódó vizsgálataikról adtak számot.
Fókuszban a foniátria
Hacki Tamás, a Regensburgi Egyetem fül-orr-gégész professzora, a foniátria neves kutatója, az 1962-es Ki mit tud? győztese tartott vendégelőadást pénteken a Debreceni Egyetemen. A szakemberrel egy logopédiai kutató és oktató hálózat létrehozásáról is egyeztetett Szilvássy Zoltán rektor.
Az elődök köszöntése
A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika egykori vezetőit Lampé Lászlót 90., Borsos Antalt pedig 80. születésnapja alkalmából köszöntötték kedden a DAB Székházban. Az ünnepi ülésen egykori kollégák, tanítványok idézték fel a professzorok példamutató tevékenységét.
Neves vendégelőadó érkezik
Hacki Tamás, a Regensburgi Egyetem fül-orr-gégész professzora, az 1962-es Ki mit tud? győztese tart vendégelőadást pénteken a Debreceni Egyetemen. A foniátria nemzetközi szaktekintélyétől a hangképzési zavarokról hallhatnak az érdeklődők Debrecenben és Hajdúböszörményben.
Kinevezések az egyetemen
Újabb tíz egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek. A professzorok kedden vették át kinevezésüket Szilvássy Zoltán rektortól a Főépületben tartott rendezvényen.
A biofizika ötven éve Debrecenben
Tudományos szimpóziummal és évkönyv kiadásával ünnepelte 50 éves jubileumát a Debreceni Egyetem Biofizikai és Sejtbiológiai Intézete november 19-én a Kenézy Villában. Az elmúlt öt évtized eredményei mellett a jelen sikerei és a jövő célkitűzései is fókuszba kerültek.
Újabb tematikus rangsorokban a DE
Javított helyezésén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education tematikus rangsoraiban. Az intézmény a természettudományok területén lépett előrébb a tavalyi eredményéhez képest, már a top 800-ban van. Élettudományok és orvostudományok terén idén is a legjobb 600-ban a DE.
A belgyógyászat aktualitásai
A régió belgyógyász szakemberei osztják meg egymással a tudományterület újdonságait azon a kétnapos konferencián, amely pénteken kezdődött Debrecenben. A csaknem kétszáz fős kongresszuson a Debreceni Egyetem szaktekintélyei is részt vesznek.