24 feb
Modern terápiák az allergia ellen
Magyarországon mintegy 2 millió ember allergiás. A betegség gyerekkorban is igen gyakori, a gyerekek 15-20 százalékát érinti. A gyermekkori allergia sajátosságairól és a legújabb terápiás lehetőségekről tanácskoztak a Debreceni Egyetem szakemberei pénteken, a DAB Székházban.
18 feb
Rák Kálmánra emlékeztek
Felavatták a II. Belgyógyászati Klinika egykori igazgatójának domborművét hétfőn, a Debreceni Egyetemen. Az emlékezők kiemelték, hogy Rák Kálmán kiemelkedő orvos, oktató, kutató és kiváló ember volt, akinek élete példa lehet a mai fiataloknak is.
31 jan
Földes István (1924-2020)
Életének 96. évében elhunyt Földes István professor emeritus, az anatómia kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetének 70 éven át hűséges munkatársa.
29 jan
Pótolhatatlan veszteség
Életének 51. évében, 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Gyermekgyógyászati Intézetének igazgatója, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója.
25 jan
Korszerű vérnyomáscsökkentés
Kardiovaszkuláris életkor kalkulátort és vérnyomásnaplót is tartalmaz a KardioNapló nevű applikáció, amit a XVII. Regionális Hipertónia Napon mutattak be szombaton, a Debreceni Egyetemen. A mobilalkalmazás a hipertónia korai felismerésében és a kezelésben is segíthet.
24 jan
Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.
23 jan
Újdonságok a Hipertónia Napon
Az ország legnagyobb magasvérnyomás-betegséggel foglalkozó szakmai konferenciáját tartják január 25-én a Debreceni Egyetem Aulájában. A XVII. Regionális Hipertónia Napon a diagnosztika és a terápia újdonságai mellett egy applikációt is bemutatnak a szakembereknek.
21 jan
Példamutató adomány
Csontvelővizsgálatra alkalmas tűket kapott a Debreceni Egyetem Gyermekklinika gyermekhematológiai részlege. Az eszközöket abból az összegből szerezték be, amit a Szepesi Kertészet vásárlói adományoztak a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány javára.
20 jan
DE ÁOK: élen a hazai orvosképzésben
Okostankönyvek, high-tech szimulációs laborok, barátságos campus és nemzetközileg elismert oktatók – ez a záloga annak, hogy a Debreceni Egyetem élen jár a hazai orvosképzésben. Jelentkezz az ÁOK-ra és tanulj hazánk első számú orvosképző egyetemén!
20 jan
Könyvpatika – segítség vény nélkül
A jövőben segítő könyvekből összeállított könyvtári polc kínálatából válogathatnak, valamint a kötetek tematikájához kapcsolódó előadásokon vehetnek részt a Debreceni Egyetem hallgatói az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) új kezdeményezésének köszönhetően.