17 máj
Új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
Már a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet eddig csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással Debrecenben először május 12-én kezeltek egy neuroendokrin daganatban szenvedő beteget.
16 máj
Nemzetek ízei – visszatért a Food Day
Afrika, Ázsia és a tengerentúli országok ízeivel, kultúrájával ismerkedhettek meg azok, akik pénteken kilátogattak a Debreceni Egyetem Főépülete előtt megrendezett 15. International Food Day-re. A hallgatói gasztrofesztiválra az egyetem külföldi hallgatói mellett sok debreceni is kíváncsi volt.
13 máj
’Idea to Life’ Innovációs Ötletfejlesztési Program Hallgatók és Fiatal Kutatók részére
12 máj
Mérföldkő a Belklinika történetében
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika szakmaspecifikus részlegeinek alapítása, illetve az ország egyik legnagyobb belgyógyászati intézményének létrejötte alkalmából emlékfát ültettek és emléktáblát avattak a Klinikai Központ Nagyerdei Campusán. Az átalakításokat mérföldkő-jelentőségűnek nevezte Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke a csütörtöki ünnepségen.
11 máj
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.
11 máj
DROP 9: a reumatológia és az immunológia újdonságai
A reumatológia és az immunológia, valamint a határterületek betegségeinek diagnosztikája és kezelése lesz a 9. Debreceni Reumatológiai Oktatási Program fő témája. A május 17-én kezdődő háromnapos kongresszuson többek között a Debreceni Egyetem szakemberei számolnak be a legújabb eredményekről.
10 máj
A felfekvés elleni küzdelmet segíti a Rotary Klub
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati, illetve Belgyógyászati Klinikáját, valamint a városi szociális szolgálatot támogatta eszközadománnyal a debreceni Rotary Klub. A speciális ágyak és matracok a felfekvés kialakulásának megelőzését segítik. Az eszközöket ünnepélyesen hétfőn adták át a Klinikai Központban.
09 máj
Ismét vizitelnek a bohócdoktorok
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján gyógyuló gyerekeknek újra vidámságot visznek a Piros Orr bohócdoktorok. A koronavírus-járvány alatt online viziteltek, de ma már ismét személyesen, heti rendszerességgel látogatják a kis pácienseket.
04 máj
Kinevezéseket adtak át a Klinikai Központban
Új részlegvezetőket és szakmai koordinátorokat neveztek ki a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában a belgyógyászat, a klinikai szakpszichológia, valamit a szülészet és nőgyógyászat területén. A kinevezéseket Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke adta át.
04 máj
Egyetemi elismerések az MTA közgyűlésén
A Debreceni Egyetem több professzorát akadémikusai sorába választotta, Csernoch László tudományos rektorhelyettest pedig a testület elnökségébe delegálta a Magyar Tudományos Akadémia május 2-3-án az MTA Székházában rendezett éves közgyűlésén. Az eseményen átadták az MTA kitüntetéseit is.