Szenátus: személyi döntések
Az oktatási rektorhelyettesi, valamint az egyetem több köznevelési intézményének magasabb vezetői állására kiírt pályázatról szavazott április 20-ai ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa.
A Debreceni Egyetemen mindenkiről gondoskodnak
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában nem csak az intézeti kezelést igénylő betegeket látják el kiváló színvonalon. A szakemberek a szűréstől, a minták elemzésén át, a megelőző védőoltások beadásáig minden területen kiemelkedő munkát végeznek a koronavírus elleni küzdelemben.
Sikerek az orvostudományi OTDK-n
Eredményesen szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában. A diákok 13 első-, 13 második-, illetve 27 különdíjat nyertek az április 6-9. között online megrendezett versenyen.
23 már
A NeurotechEU kérdései
Az idegtudományok előtt álló problémák megoldásához keres partnereket a NeurotechEU projekt. Az új ipari megoldások és technológiák kifejlesztésében érdekelt kutatók és cégek kérdőív kitöltésével vehetik fel a kapcsolatot a projekt munkatársaival.
17 már
Kitüntetések az egyetem dolgozóinak
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése idén is több mint száz munkatársát részesítette kitüntetésben. A most odaítélt Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Okleveleket a járványhelyzet miatt később adják át.
17 már
Online Kardiológiai Napok
A COVID és a kardiológia, illetve a cukorbetegség és a szívbetegségek kapcsolata volt az idei Debreceni Kardiológiai Napok fő témája. A Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével március 11. és 13. között megrendezett online konferencián a szakma legfontosabb aktualitásairól tanácskoztak.
16 már
Kitüntetések a nemzeti ünnepen
A Debreceni Egyetem több kiváló oktatója és munkatársa részesült elismerésben a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából. A legmagasabb állami kitüntetéseket Magyarország köztársasági elnöke adományozza. A járványhelyzet miatt a most odaítélt kitüntetéseket csak később vehetik át a díjazottak.
11 már
Adomány a Gyermekklinikának
Csaknem ötmillió forintot kapott ajándékba a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája egy a régióban élelmiszerkereskedelemmel foglalkozó cégtől. A felajánlott pénz nagyrészéből speciális képalkotó endoszkópot vásárolnak.
11 már
Agyald agyon magad!
Idén is csatlakozik a Debreceni Egyetem az Agykutatás hete című országos programsorozathoz. Az érdeklődők ennek keretében agykutatók munkájával, eredményeivel ismerkedhetnek meg, a korábbi évekkel ellentétben ezúttal a virtuális térben.
05 már
Mobilitás a járvány idején
A járványügyi helyzetben is tanulhatnak külföldön a hallgatók, illetve szakmai gyakorlatot is szerezhetnek a mobilitás révén. Meghirdették a 2021-2022-es tanévre vonatkozó Erasmus+ pályázatait, az Európai Unió tagállamai mellett összesen 33 ország vesz részt a programban.