Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
29 már
Nobel-díjas biokémikusé az uDEsia-díj
Arieh Warshel világhírű biokémikus az első, akinek University of Debrecen Science Impact Award (uDEsia) díjat adományozott a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas kutató Szilvássy Zoltán rektortól vette át a tudományos elismerést március 29-én.
26 már
Európai összefogás a májbetegekért
Személyre szabott mikrobiom-alapú terápiák fejlesztésében vesz részt a Debreceni Egyetem. A 22 európai intézet összefogásával zajló, hatéves kutatás során a végstádiumú májbetegségre és májelégtelenségre keresnek hatékony gyógymódot.
07 már
Új szívkatéteres eljárás Debrecenben
Speciális katéteres szívműtétet végeztek a Debreceni Egyetem kardiológiáján. A mitrális billentyűplasztikát a vidéki központok közül elsőként Debrecenben hajtották végre - jelentették be a XXIV. Debreceni Kardiológiai Napok csütörtöki sajtótájékoztatóján.
05 már
Biztonságosabbak lesznek a műtétek
Világszínvonalú műtői monitort fejlesztett ki a Debreceni Egyetem és a világhírű Mayo Klinika közreműködésével egy svéd cég. A Senzime műszere pontosan jelzi, mikor képes a beteg újra önállóan lélegezni. Használatával jelentősen növelhető a betegbiztonság.
28 feb
Tudós az iskolában
A sejtfelszín biofizikus szemmel – sejtbiológiai kutatásokról tartott előadást Mátyus László, az Általános Orvostudományi Kar dékánja csütörtökön az egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumában, a Tudósiskola tehetséggondozó programsorozat keretében.
22 feb
Fókuszban a vastagbél gyógyítása
A gyulladásos bélbetegségek és vastagbéldaganat korszerű ellátási lehetőségéről tanácskoznak azon konferencián, amely a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével pénteken kezdődött a Hotel Divinusban.
21 feb
A reumatológia aktualitásai
Hazánkban csaknem 3 millió ember küzd valamilyen reumatológiai betegséggel. Az új diagnosztikai és terápiás lehetőségeket a Debreceni Egyetem továbbképzésén tekintik át a szakemberek február 20-23 között a Kölcsey Központban.
20 feb
Bioinformatikai workshop tudósoknak
A legmodernebb kutatási, informatikai eszközök megismeréséről és használatáról, valamint az oktatásban részvevő kutatók pedagógiai készségeinek fejlesztéséről tartottak workshopot nemzetközi szakemberek részvételével február 18. és 20. között a Debreceni Egyetemen.
11 feb
Atópiás ekcéma: új terápiák
Az atópiás ekcéma eredetével, kialakulásával, megelőzésével és terápiájával kapcsolatos új eredményekről, valamint lehetőségekről tájékoztatták a régióban dolgozó orvosokat a Debreceni Egyetem szakemberei pénteken a DAB Székházban.