Egyetemi szakember az MKT élén
Csanádi Zoltánt, a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika igazgatóját választotta elnökévé a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT). Kinevezését a szervezet idei országos kongresszusán vette át május elején, Balatonfüreden.
Urológiai műtétek 3D-ben
Bipoláris prosztataműtét, 3D-s laparoszkópia, lézeres vesekőoperáció – a legmodernebb műtéti eljárásokat mutatják be azon a mesterképzésen, amely pénteken kezdődött a Debreceni Egyetem Urológiai Klinikáján. A 3D-s beavatkozások „moziélményt” nyújtanak a szakembereknek.
Debreceni szakemberek elismerése
Akadémiai Díj, Arany János-életműdíj, új akadémikusok kinevezése – a Debreceni Egyetem több kiváló oktatója, professzora részesült elismerésben a Magyar Tudományos Akadémia 191. közgyűlésén, ahol bemutatkozott az MTA jóváhagyásával megalakult Fiatal Kutatók Akadémiája.
Hirtelen szívhalálról tanácskoztak
Az energiaitalok és a hirtelen szívmegállás összefüggéseiről is szó volt azon a tudományos tanácskozáson, amelyet a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével tartottak április 26-án a DAB Székházban.
Sikeres debreceni OTDK
Eredményesen szerepeltek, több mint 60 díjat nyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján. Az intézményben rendezett versenyen több mint 700 diáktudós vett részt.
Tudósjelöltek versenye Debrecenben
Rekordszámú, több mint 700 diáktudós vesz részt a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján, amelynek április 23-26. között a Debreceni Egyetem ad otthont. A rendezvényen 563 tudományos előadás hangzik el.
Adomány a beteg gyerekeknek
Infúziós pumpákat kapott a Debreceni Egyetem Gyermekklinika Gyermekhematológiai osztálya. Az eszközöket abból a több mint egymillió forintból vásárolták, amely egy jótékonysági reggelin gyűlt össze a Debreceni Leukémiás Gyermekekért Alapítvány javára.
Életműdíjat kapott a DE professzora
Életműdíjjal tüntették ki Altorjay Istvánt, a Debreceni Egyetem (DE) Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárát. Az elismerést a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjakkal együtt adták át a Magyar Tudományos Akadémián tartott rendezvényen április 11-én.
A sugársebészet élvonala Debrecenben
Közép-Kelet-Európában először a Debreceni Egyetemen rendezik meg a Nemzetközi Sugársebészeti Társaság továbbképzését április 11-12-én. A debreceni szakemberek világszínvonalú munkájának elismerése, hogy az intézmény adhat helyet a tanfolyamnak.
Oláh Éva (1943- 2019)
Életének 76. évében elhunyt Oláh Éva Professor Emerita, a gyermekgyógyászat kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának volt igazgatója. Oláh Éva professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.