A női klinika nagyjai

2018. november 19. - 11:08
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika idén 70 éves, emblematikus orvosprofesszorait köszöntötték, és Árvay Sándor emlékéremmel tüntették ki pénteken a női klinikán tartott tudományos ülésen.

A Tóth Zoltán és Hernádi Zoltán emeritus professzorok tiszteletére tartott rendezvényen Mátyus László dékán köszöntőjében reményét fejezte ki, hogy a szülészet és nőgyógyászat meghatározó alakjai még sokáig aktívan segítik a női klinika tevékenységét.

Az Általános Orvostudományi Kar vezetője a kar nevében oklevelet adott át Tóth Zoltánnak, megköszönve több évtizedes kimagasló gyógyító, oktató, nevelő munkája.

A 70. születésnapját idén ünneplő neves szakember 2005 és 2013 között volt a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója. A szintén 70 éves Hernádi Zoltán professzornak, a Nőgyógyászati Onkológia Tanszék alapítójának már tavasszal átadták a kar elismerő oklevelét.

Póka Róbert, az intézmény jelenlegi vezetője beszédében felidézte az ünnepeltek életútjának legfontosabb szakmai állomásait, és Árvay Sándor-emlékéremmel tüntette ki a szülész-nőgyógyász professzorokat. A tudományos ülésen a klinikaigazgató szólt az elmúlt öt év oktatási, kutatási és betegellátási eredményeiről, valamint előadásokat tartottak a professzorok munkásságához kapcsolódó témákban.

Sajtóiroda-MM