Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
27 aug
Világszínvonalú labor az egyetemen
A rákkutatásban is használható egyedülállóan modern műszerparkkal rendelkező labort mutattak be hétfőn a Debreceni Egyetemen. A csaknem egymilliárd forintból megújult sejtanalitikai szolgáltató labor Damjanovich Sándor, az egyetem egykori professzorának nevét viseli.
21 aug
Tehetséges diákok tábora
Elkezdődött a Debreceni Egyetem Sántha Kálmán Szakkollégiumának Nyári Tudományos Tábora. A tehetséggondozó programban idén 30 középiskolás vesz részt, akik a gyakorlatban is megismerkedhetnek az egyetemen zajló legújabb élet- és orvostudományi kutatásokkal.
09 aug
Életmentés a harctéren
Hogyan lássa el sérült bajtársát egy katona a harctéren, gázálarcban, vagy éjjellátó használatával? Erre készítették fel a Magyar Honvédség katonáit a Debreceni Egyetem szakemberei az Interaktív Orvosi Gyakorlati Központban tartott harctéri sérültellátó tréningen.
09 júl
Fény a teljes elszigeteltségben
Valósághű virtuális ablakok teszik elviselhetőbbé a bezártságot a Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinika sugárterápiás részlegének két ólomfalú kórtermében. Az izotópos terápiát kapó pajzsmirigydaganatos betegek napokat töltenek a sugárvédő falak között.
02 júl
Kitüntetés az áldozatos munkáért
A Debreceni Egyetem több, az egészségügyben dolgozó szakembere is miniszteri kitüntetést vehetett át a Semmelweis-nap alkalmából. Az elismeréseket Kásler Miklós miniszter és Horváth Ildikó államtitkár adta át hétfőn a Pesti Vigadóban.
01 júl
Elismerés a legjobbaknak
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem négy oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Scientia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény ugyancsak négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
Gyógyszertechnológiai fejlesztés
Világszínvonalú tömegspektrométer és gyógyszergyártásra is alkalmas tablettázó, kapszulázó rendszer – egyebek mellett ezekkel az eszközökkel bővül a Debreceni Egyetem műszerparkja egy 944 millió forintos gyógyszertechnológiai fejlesztés révén.
Fiatal gyermekgyógyászok kutatásai
Európai tudományos konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján június 20-án és 21-én. A szakmai programon fiatal orvosok mutatták be kutatásaikat. A rendezvény célja, hogy a résztvevők tökéletesíthessék előadásmódjukat.