Az ájurvéda kurzus új lehetőségei
A Debreceni Egyetem szakfordító-tolmács szakos hallgatóinak segítségével hamarosan már magyar nyelven is elérhetővé válik az ájurvéda orvostudomány kurzus. A februárban indult egyedülálló képzés annyira sikeres, hogy a következő szemeszterben is folytatódik.
Korszerű terápiával az IBD ellen
Az új biológiai terápiákkal teljes életet élhetnek a gyulladásos bélbetegségben szenvedők, akiknek ellátásában kiemelt szerepe van a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának. A betegség világnapján, május 19-én este lila fénybe borul a Nagyerdei Víztorony.
Kulcs a genomikai kutatásokhoz
A modern genetikai felfedező alapkutatásokhoz nyújt segítséget a Debreceni Egyetem Lendület kutatócsoportjának módszertani tanulmánya, amelyet a rangos tudományos szaklapban, a Genome Researchben publikáltak.
Küzdelem a petefészekrák ellen
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája is csatlakozott a petefészekrák világnapjához, melyet május 8-án tartanak. Az intézmény orvosai és szakemberei a világnap hivatalos logójának viselésével hívják fel a figyelmet a betegségre.
Népbetegség, amiről alig beszélünk
Debreceni szekciója alakult az Oszteoporózis Betegek Magyarországi Egyesületének. A szervezet szakmai segítséget kap a Debreceni Egyetem orvosaitól is, akik fontosnak tartják, hogy minél nagyobb nyilvánosságot kapjon a csontritkulás.
Az orvoslás jövője, a holnap medicinái
Az innovatív egészségügyi megoldásokba nyújtott betekintést a Richter Tudós Klub április 18-ai debütáló rendezvényén a Debreceni Egyetemen. Csaknem háromszázan vettek részt a legújabb technológiákat bemutató előadáson.
Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.
Új lehetőségek az onkológiában
Tumormátrix, hálózatelmélet, intelligens szike, protonterápia – a rákgyógyítás új fogalmairól, megoldásairól és az onkológia határterületeink aktualitásairól tájékozódhatnak a szakemberek a Debreceni Egyetem továbbképzésén.
Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.