05 feb
Jubilál az intézet
Több mint négymillió vérvizsgálatot végeznek évente a Debreceni Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézetében. A megalakulás óta eltelt 40 év eredményeit és a terveket pénteken egy tudományos konferencián ismertették.
01 feb
Átalakuló, modernebb betegellátás
Új járóbeteg-ellátó és sürgősségi komplexum, centralizált onkológia, korszerűbb lombikprogram, megújuló eszközpark – jelentős változásokat hoz 2018 a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
31 jan
Új lehetőségek az orvostudományban
A betegségek pontos megismerésében és a személyre szabott gyógyításban is jelentős szerepe lehet az RNS szekvenálásnak. A legmodernebb genomikai technológia alkalmazásáról tartanak tudományos konferenciát a Debreceni Egyetemen.
29 jan
Élen a fogorvosképzésben
A fogorvos szak a Debreceni Egyetem egyik legnépszerűbb képzése, az intézmény pedig az ország első számú fogorvosképzője. A hallgatók innovatív módszereket ismerhetnek meg, és csúcstechnológiás műszerpark segítségével szerezhetnek gyakorlatot.
29 jan
Az endokrinológia aktualitásai
A csontritkulás és a cukorbetegség új terápiás lehetőségeit mutatták be, illetve érdekes eseteket ismertettek a szakemberek "Az endokrinológia aktuális problémái" című pénteki tanácskozáson. A rendezvényt a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában tartották.
25 jan
Az intervenciós kardiológia 25 éve
Jubileumi tudományos ülésen idézték fel a debreceni intervenciós kardiológia kezdeteit és a fejlődés évtizedeit január 23-án a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikáján.
25 jan
Súlyos népbetegségek új terápiái
A magas vérnyomás és a kávé-, alkohol-, valamint csokoládéfogyasztás összefüggéseiről, tényekről és tévhitekről is szó lesz a XV. Regionális Hipertónia Napon. Az országos jelentőségű tudományos tanácskozást január 27-én tartják a Debreceni Egyetem Aulájában.
15 jan
Világszínvonalú orvosképzés
A világ bármely pontján megállják a helyüket azok az orvosok, akik a Debreceni Egyetem hazai és nemzetközi elitbe tartozó Általános Orvostudományi Karán sajátítják el a gyógyítás tudományát. Az idén 100 éves debreceni orvosképzés versenyképessége vitathatatlan.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Egyedülálló kutatás, háromoldalú együttműködés, új könnyűzenei képzés, jubileumi ülések, adományok – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
Német biokémikusé a Debrecen-díj
Az Alzheimer-kór és Huntington-kór kialakulásának molekuláris okait kutatja a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetés idei díjazottja, Franz-Ulrich Hartl. Az emlékplakettet december 13-án adták át a Debreceni Egyetemen.