07 már
Életműdíjjal tüntették ki
A pszichiátria terén kiemelkedő munkásságért Oláh Gusztáv-díjat kapott a Magyar Pszichiátriai Társaságtól Frecska Ede, a Debreceni Egyetem Pszichiátriai Klinikájának vezetője, a Kenézy Egyetemi Kórház Pszichiátriai Osztályának orvos-szakmai igazgatója.
06 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Bővülő betegellátás, régi kar új néven, tudományos tanácskozások, Welcome Dinner, Éjféli Koncert, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb februári híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
06 már
Szülés után is épen, egészségesen
Kismamáknak szóló egyedülálló kutatást indít a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája. A „Babántúl” programmal a várandós nők figyelmét szeretnék felhívni a szülés utáni regeneráció fontosságára, és egy új étrend-kiegészítő hatását is vizsgálják.
05 már
Középpontban a megelőzés
A prevencióra és a szűrővizsgálatok fontosságára hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem Klinikai Vizsgálatok Irodája szakemberei a hétvégi Natural Expón. A vérnyomás- és a vércukorszint-mérés volt a legnépszerűbb, de a testsúlyanalízisre is sokan voltak kíváncsiak.
28 feb
QS rangsor – élen a nemzetközi elitben
Három képzési területen is a világelitben van a Debreceni Egyetem a QS World University Rankings legfrissebb, ma nyilvánosságra hozott tematikus ranglistája alapján.
26 feb
Szívgyógyászok rangos konferenciája
Az iszkémiás szívbetegségek új prevenciós és terápiás lehetőségeiről lesz szó a XXIII. Debreceni Kardiológiai Napokon. A kongresszust a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével február 28. és március 3. között rendezik a Kölcsey Központban.
20 feb
Új terápiák az allergia ellen
Megszüntethető-e az étel és a gyógyszerallergia? – többek között erre a kérdésre keresték a választ azon a szakmai találkozón, ahol az allergológiai és autoimmun betegségek legújabb kezelési módjairól tájékoztatták az orvosokat a Debreceni Egyetem szakemberei.
16 feb
Legendás szívsebészt köszöntöttek
Az ország egyik legkorszerűbb, a hazai szívgyógyászat élvonalába tartozó szívsebészeti központját Péterffy Árpád professzor hozta létre Debrecenben. A 80 éves szívsebész tiszteletére tartottak ünnepséget február 15-én a Debreceni Egyetemen.
16 feb
Honnan jövünk? Kik vagyunk?
Genetikusok és bölcsészek közreműködésével tartottak teltházas konferenciát a honfoglaló k származásáról a DAB Székházban február 15-én. Az országosan egyedülálló szimpóziumot a Debreceni Egyetem Finnugor Nyelvtudományi, valamint Humángenetikai és Reumatológiai Tanszéke szervezte.
14 feb
A vírus és az ember
A tél egyik legaktuálisabb témájával, a vírusokokkal foglalkozott a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadása. A Debreceni Egyetem rektorhelyettese, Tőzsér József kutatóként beszélt a terület legérdekesebb kérdéseiről a Kossuth Gyakorló gimnazistáinak.