Kígyómarás és stroke a sürgősségin
A kardiológia és a hipertónia sürgősségi vonatkozásai mellett a kígyómarás ellátásáról is szó lesz a pénteken kezdődő IV. Sürgősségi Orvostani Fórumon. A Debreceni Egyetem Sürgősségi Klinikájára a betegek fele, évi 15-16 ezer ember szív- és érrendszeri panasszal kerül be.
29 már
Bezárt világ
Egyre több autistát diagnosztizálnak. A Kenézy Kórház Gyermekpszichiátriai Osztályán például évente mintegy 50 új esettel találkoznak, kétszer annyival, mint 15 éve. Április 2-án, az Autizmus Világnapján az autizmussal élők nehézségeire hívják fel a figyelmet.
28 már
Fájdalommal élni
Több mint 200 ezer nő szenved endometriózisban Magyarországon. A betegség gyakran fájdalmas menstruációval jár. Március 28-án, az endometriózis világnapján arra hívják fel a nők figyelmét, hogy vegyék komolyan a tüneteket, és forduljanak orvoshoz.
26 már
Hallgatói Feed Back Albizottság ülése 2018.03.26.
Az ÁOK következő kari Feed-back Bizottsági ülése 2018.03.26. hétfő 13:00.
26 már
A bőrgyógyászat újdonságai
A krónikus csalánkiütés és a súlyos ekcéma új diagnosztikai, valamint kezelési lehetőségeiről is szó volt a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáján tartott szakmai találkozón, március 24-én.
23 már
A reumatológia határterületei
A korszerű 3D-s ortopédiai módszerek, a sejtterápia, az olimpikonok speciális ellátásának szempontjai, valamint az idősgyógyászat aktualitásai is szóba kerültek a 7. DROP konferencián, a Debreceni Egyetem interdiszciplináris fórumán.
22 már
Ritkán, de még fertőz a TBC
Hazánkban évek óta csökken a tuberkulózisos megbetegedések száma, a Debreceni Egyetem Tüdőgyógyászati Klinikáján is egyre kevesebb TBC-s beteget kezelnek. A rég legyőzöttnek hitt fertőző kór azonban napjainkban is komoly veszélyt jelent.
20 már
Hetedszer is DROP
Az ortopédia, a traumatológia, a sportorvoslás és a geriátria lesznek a központi témái a 7. Debreceni Reumatológiai Oktatási Programnak. A Debreceni Egyetem országos hírű kongresszusát március 22-24. között tartják a Kölcsey Központban.
08 már
Vese világnap: fókuszban a nők
A nőket érintő vesebetegségekre és a speciális kockázatot jelentő állapotokra hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem szakemberei csütörtökön a vese világnapján, melynek fókuszában idén a nők egészsége áll.
07 már
Életműdíjjal tüntették ki
A pszichiátria terén kiemelkedő munkásságért Oláh Gusztáv-díjat kapott a Magyar Pszichiátriai Társaságtól Frecska Ede, a Debreceni Egyetem Pszichiátriai Klinikájának vezetője, a Kenézy Egyetemi Kórház Pszichiátriai Osztályának orvos-szakmai igazgatója.